بسمه تعالی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تقدیم به پیشگاه مقدس امام حسن مجتبی (علیه السلام)

 

 

 

 

 

 

 

کوچه های مدینه هنوز چشم انتظار عبور تو خواهند بود و پروانگان جان عاشقان به طواف نور تو مشغول خواهند بود ! امام آیینه ها تنها تویی که پاکی ِ ترا نور خورشید نیز نخواهد داشت . آیا بخشنده ی کوچه های مدینه را که شب ها به یاری مسکین ها می پرداخت جز خدا و رسول او فردی دیگر شناخته است ؟
چه صبور در صدر اسلام و در اوج اسلام بر بلندای قلّه ی امامت ایستاده ای ! و هنوز عطر نام و یاد تو را کودکان یتیم فراموش نکرده است و صدای مهربان تو هنوز در گوش زمان طنین افکنده است . کیمیای عشق تنها در دستان توست ! و آسمان آبی عاشقانه ترا به انتظار می نشیند !
امواج دریا ها به خاطر ساحل درخشان تو در حرکت و تکاپو خواهد بود ! کلمات در مدح تو جز خاموشی چاره ای نخواهد داشت و اوج نگاه ترا در زیباترین مخلوقات الهی نظیر نخواهد داشت !
آیا جواب مرا ای امام مومنین پاسخ خواهی داد ؟ آن هنگام که ابرهای تیره بر من سایه افکنده است ؟
آن هنگام که چشم انتظار دیدن تو با شال سبز محمدی در جان من می شکفد ؟
دقایق با تو معنا گرفته است و روز ها در انتظار دیدار تو لب حسرت به دندان گزیده است ! آنگاه که چشمان خود را به گیتی گشودی دنیا غرق در سرور و نور گردید . و تپش قلب هستی گشتی ! کمال ترا خورشید ندارد و در قلب تو چشمه ی انوار الهی خواهد بود !
بهای عشق ترا حتی کوه نیز نمی تواند بپردازد ! شعرهای بی شمار در انتظار تأیید چشم نورانی تو خواهند بود کلمات بی پایان به پای تو جان داده اند . کرم و جود تو در مدینه وِرد زبان هر کودک یتیم گشته است ! سوال های بی شمار معرفت را تنها امام نورانی اسلام یعنی امام حسن مجتبی پاسخ عشق خواهد داد .
چه روز ها که دریا چشم انتظار روح نیلی فام تو بوده است و ماهیان بی شمار در دریای عشق تو و نه در دریای دنیوی غوطه خورده اند . کیمیای عشق تو درمان هر بیمار خواهد بود . طور معرفت چشم انتظار وجود منوّر تو خواهد بود و گل های نورانی عاشق تو گشته اند !
چه بسیارند مومنین که در جوار بقیع گریسته اند و به یاد غربت تو و مادر نورانی ات حضرت طاهره (س) و به یاد غربت امام نیایش گران زین العابدین سجاد و به یاد تنهائی شب های شِبه رسول الله امام باقر (ع) و به یاد وجود تابناک امام صادق (ع) در غم فرو رفته اند و گریسته اند !
نور ترا دریا نخواهد داشت
کرم ترا خورشید نخواهد داشت
استقامت و صبر ترا کوه نخواهد داشت
پس با عمق جان می نگارم :
السلام علیک یا امام حسن یا ایّها المجتبی (ع)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده : سید محمد حسین شرافت مولا

 

 

 

 

 

 
طبقه بندی: موضوعات غیر عاشورایی، در وصف ائمه اطهار (ع) و رثای عاشورا،
برچسب ها: نثر ادبی امام حسن، نثر ادبی امام مجتبی، نثر ادبی امام حسن مجتبی، دلنوشته امام حسن، دلنوشته امام حسن مجتبی،

تاریخ : یکشنبه 24 آذر 1398 | 03:36 ب.ظ | نویسنده : سید محمد حسین شرافت مولا | نظرات
logo-samandehi
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic